Renault Captur – Volkswagen Taigo karşılaştırması
Renault Captur ₺2.325.000'den, Volkswagen Taigo ₺2.292.000'den başlıyor; Volkswagen Taigo ₺33.000 daha ucuz. En hızlı versiyonlarında 0-100 km/s: Renault Captur 9,3 sn, Volkswagen Taigo 8,2 sn. Bagaj hacmi: Renault Captur 616 L, Volkswagen Taigo 438 L.
Son güncelleme: 17 Ekim 2026 · Kaynak: markaların resmi fiyat listeleri ve model sayfaları
Paylaş:WhatsAppXTelegramFacebook
Fiyat ve genel bilgiler
| Renault Captur | Volkswagen Taigo | |
|---|---|---|
| Başlangıç fiyatı | ₺2.325.000 | ₺2.292.000 |
| En yüksek fiyat | ₺2.325.000 | ₺3.525.000 |
| Donanım sayısı | 1 | 7 |
| Kasa | SUV | SUV |
| Yakıt | Benzin | Benzin |
| Vites | Otomatik | Manuel / Otomatik |
| Koltuk | 5 | 5 |
| Güncel kampanya | Yok | Yok |
| Euro NCAP | 4 yıldız (2024) | 5 yıldız (2022) |
Teknik özellikler
| Renault Captur | Volkswagen Taigo | |
|---|---|---|
| Motor | 1.3 litre (1.332 cm³), 4 silindir turbo benzinli mild hybrid | 1.0 TSI 3 silindir (999 cm³) · 1.5 TSI 4 silindir (1.498 cm³) |
| Maksimum güç | 140 hp (104 kW) | 95 PS · 116 PS · 150 PS |
| Maksimum tork | 245 Nm | 175 Nm · 200 Nm · 250 Nm |
| 0-100 km/s | 9,3 sn | 11,1 sn (95 PS) · 10,2 sn (116 PS) · 8,2 sn (150 PS) |
| Maksimum hız | 180 km/s | 184 km/s (95 PS) · 196 km/s (116 PS) · 212 km/s (150 PS) |
| Şanzıman | 7 ileri çift kavramalı otomatik (EDC) | 5 ileri manuel / 7 ileri DSG |
| Çekiş | Önden çekiş | — |
| Yakıt tüketimi (WLTP) | 6,0 lt/100 km | 5,5-5,9 L/100 km (birleşik) |
| Uzunluk | 4.239 mm | 4.266 mm |
| Genişlik | 1.797 mm (aynalar dahil 2.004 mm) | 1.757 mm |
| Yükseklik | 1.575 mm | 1.518 mm |
| Dingil mesafesi | 2.639 mm | 2.554 mm |
| Bagaj hacmi | 616 L’ye varan (maks. 1.596 L) | 438 L |
| Boş ağırlık | 1.390–1.406 kg (sürücü dahil) | 1.225-1.298 kg |
| Yakıt deposu | 48 L | 40 L |
Değerler markaların açıkladığı resmi verilerdir; donanıma göre değişenler donanım adıyla birlikte yazılır.
Donanım fiyatları
Renault Captur fiyat listesi
| techno mild hybrid EDC 140 hp 2026 | ₺2.325.000 |
Volkswagen Taigo fiyat listesi
| Life 1.0 TSI 95 PS Manuel 2026 | ₺2.292.000 |
| Life 1.0 TSI 116 PS DSG 2026 | ₺2.748.000 |
| Style 1.0 TSI 116 PS DSG 2025 | ₺2.772.150 |
| Style 1.0 TSI 116 PS DSG 2026 | ₺3.098.000 |
| R-Line 1.0 TSI 116 PS DSG 2026 | ₺3.231.000 |
| Style 1.5 TSI 150 PS DSG 2026 | ₺3.295.000 |
| R-Line 1.5 TSI 150 PS DSG 2026 | ₺3.525.000 |
Sık sorulan sorular
Renault Captur mı daha ucuz, Volkswagen Taigo mi?
Volkswagen Taigo daha ucuz: Renault Captur ₺2.325.000, Volkswagen Taigo ₺2.292.000 başlangıç fiyatıyla satılıyor (resmi anahtar teslim liste fiyatı).
Hangisi daha hızlı?
Resmi 0-100 km/s değerlerine göre en hızlı versiyonlarda Volkswagen Taigo daha hızlı: Renault Captur 9,3 sn, Volkswagen Taigo 8,2 sn.
Hangisinin bagajı daha büyük?
Renault Captur daha büyük bagaja sahip: Renault Captur 616 L, Volkswagen Taigo 438 L (markaların açıkladığı standart bagaj hacmi).
Diğer karşılaştırmalar
Fiyatlar markaların açıkladığı tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlardır; kampanya, stok ve bayi koşulları için yetkili satıcıya başvurun.